Open Monumentendag: ontdek dit weekend het erfgoed van Best
7 september 2026
Komend weekend is het Open Monumentendag. Op 12 en 13 september openen verschillende monumenten en cultuurhistorische locaties in Best hun deuren voor publiek. Bezoekers kunnen onder meer terecht in de Sint-Odulphuskerk, de Armenhoef en Molen De Volharding.
Het landelijke thema is dit jaar Veerkrachtig Erfgoed. Erfgoedvereniging Dye van Best organiseert daarom een programma met wandelingen, fietstochten, een tentoonstelling en rondleidingen. Daarbij is er aandacht voor monumenten, landschap, oude beroepen en verhalen die Best hebben gevormd.
Meer weten?
Kijk voor deelnemende locaties, activiteiten en openingstijden op de websites van Open Monumentendag (Deze link gaat naar een externe website) en Dye van Best (Deze link gaat naar een externe website). Tijdens het weekend zijn er informatiepunten aan de Hagelaarweg 21 en op Dorpsplein 2.