Week van Lezen en Schrijven: Kom in actie!
1 september 2025
Van 8 t/m 15 september is het de Week van Lezen en Schrijven. In Nederland 3 miljoen volwassenen moeite met lezen, schrijven, rekenen en digitale vaardigheden. In Best gaat het om 12% van de volwassenen. Ook jongeren zijn kwetsbaar: 1 op de 4 vijftienjarigen heeft een taalachterstand. Mensen met beperkte basisvaardigheden zijn vaak minder zelfredzaam en sociaal actief.
Daarom organiseren de Bibliotheek Best, LEVgroep, Taalkracht en gemeente Best samen verschillende activiteiten om hier aandacht voor te vragen. En we kijken verder dan deze week: we willen ook in de toekomst blijven samenwerken aan een taalvaardiger Best, waarin iedereen mee kan doen. Doet u ook mee met deze activiteiten?
Dinsdag 9 september - Koffiekar in de wijk
We gaan in gesprek met bewoners over basisvaardigheden. Er zijn kinderboeken, tijdschriften, koffie, thee, limonade en iets lekkers.
- 9.30-11.00 uur: Naastenbest (tussen ’t Tejaterke en Heydonck)
- 11.30-13.00 uur: Wilhelminadorp (plein bij de winkels)
Dinsdagmiddag 9 september: VR Experience
In de bibliotheek ervaart u van 14.00-16.00 uur hoe het is om moeite te hebben met lezen en schrijven. Tijdens de Week van Lezen en Schrijven kunt u de VR-experience ‘Wereld zonder Woorden’ beleven. U wordt in een situatie geplaatst waarin u zich moet redden zonder goed te kunnen lezen of schrijven.
Woensdag 10 september - Koffiekar in de wijk
- 9.30-11.00 uur: Bibliotheek Best/Centrum
- 11.30-13.00 uur: Leemkuilen (Leeuweriksnest)
Woensdag 10 september: escapekoffer
Tussen 15.00-17.00 uur kunt u in de bibliotheek uw skills testen met een leuke escapekoffer. Het gaat per groepje van 4 à 5 mensen, dus nodig vrienden, kennissen of collega’s uit! Wethouder Zeeman speelt ook mee met de escapekoffer.
Meer weten over de activiteiten?
Bekijk de agenda (Deze link gaat naar een externe website) op de website van de bibliotheek.